Dzień Pluszowego Misia

W związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada, piątek – 24 listopada, upłynął w naszym przedszkolu pod tym hasłem. Tego dnia wszystkie dzieci mogły przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Podczas zajęć były czytane wiersze i opowiadania o „misiowej” tematyce, dzieci wraz ze swoimi misiami tańczyły i bawiły się przy „misiowych” piosenkach. Nie zabrakło zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej, na której dzieci kołysały swoje pluszaki. Misie posłużyły również do zabaw matematycznych: dzieci klasyfikowały je ze względu na różne cechy, takie jak kolor, wielkość itp. Tego dnia odbyły się również ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem misiów.

Z kolei przedszkolaki z grupy III „Muchomorki” wykonały z tej okazji „misiowe kanapki”. Podczas ich przygotowywania było śmiechu co niemiara.

Poza tym, pani Dyrektor sprezentowała każdemu dziecku własnego przedszkolnego pluszowego misia, który w każdej chwili może towarzyszyć naszym maluszkom podczas pobytu w przedszkolu.

imgp3708