Dni preorientacji zawodowej

W dniach 20-24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy tydzień pod nazwą „Dni Preorientacji Zawodowej”. Miał on na celu przybliżyć dzieciom, na czym polega praca w różnych zawodach a także zachęcić do poznania bliżej zawodu wykonywanego przez swoich rodziców. W każdej grupie odbyły się zajęcia poświęcone wyżej opisanej tematyce.

Grupę I „Biedronki” odwiedziła mama Kajetana, która jest weterynarzem. Przyniosła ze sobą pięknego kota, na którym pokazywała dzieciom, w jaki sposób pracuje się ze zwierzętami. Dzieci były zachwycone, z zaciekawieniem słuchały wszystkiego i oglądały narzędzia wykorzystywane przez weterynarza podczas pracy. Sami również mieli możliwość wczuć się w tę rolę i pod nadzorem pani doktor dać zastrzyk i osłuchać wybranego pluszaka. Za wizytę dzieci podziękowały wręczając pamiątkową kartkę.

imgp3470

 

Dzieci z grupy II „Motylki” odwiedziły gabinet stomatologiczny przy ulicy Jagiellońskiej 37. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się, jak przebiega wizyta u dentysty, co robi pani dentystka i jakimi narzędziami się posługuje. Wszyscy z ciekawością przyglądali się pokazowi, w jaki sposób przeprowadza się kontrolę stanu ząbków. Dzieci przekonywały się, że to nic strasznego! Dzieci dowiedziały się również, jak należy prawidłowo myć zęby. Po pokazie chętne dzieci mogły same spróbować swoich umiejętności z wykorzystaniem modelu ludzkiej szczęki. Na koniec wycieczki przedszkolaki wręczyły pani dentystce podziękowanie. Za wzorowe zachowanie i udział w wycieczce dzieci otrzymały pastę do zębów oraz kolorowanki.

20171129_104130_resized_1

 

W grupie III „Muchomorki” został zorganizowany konkurs plastyczny we współpracy z rodzicami dzieci. Konkurs polegała na przedstawieniu profesji jakimi zajmują się rodzice. Wszystkie prace były niezwykłe i interesujące. Brawo MUCHOMORKI!

24135244_1766340846741057_1033511410_n

 

Grupa IV „Jeżyki” udała się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Dzieci miały możliwość zobaczyć, na czym polega praca na poczcie. Pani oprowadziła wszystkie dzieci po różnych pomieszczeniach, umożliwiła im także obserwowanie obsługi klientów 'od kuchni’, opowiedziała co się dzieje z wysłanymi listami i paczkami oraz pokazała, gdzie są one przechowywane. Na koniec wycieczki wdzięczne przedszkolaki zaprezentowały pani swój 'flagowy wierszyk’ – „Ten nasz Jeżyk to jest ktoś” i wręczyły własnoręcznie wykonane podziękowanie.

3

Grupę V „Sowy” odwiedził pan konduktor. Opowiadał on dzieciom, na czym polega jego praca, uświadamiał dzieci, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na peronach oraz podczas podróży, kasował dzieciom bilety a na koniec rozdał książeczki o PKP.

24205009_367291793729423_1392214141_n

Dla wszystkich przedszkolaków odbył się również pokaz tańca brzucha w wykonaniu tancerki ze Szkoły Tańca Milagro. Dzieci z zaciekawieniem oglądały piękne tańce i stroje prezentowane przez panią, miały również okazję odgrywać rytm wskazany przez tancerkę, poznając różne instrumenty wykorzystywane podczas tańca brzucha. Dzieci podziękowały gromkimi brawami.

20171123_103733