#PrzedszkolePamieta #SzkolaPamieta #PP37

Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło akcję „Szkoła Pamięta!” Nasze przedszkole przyłączyło się do tej akcji, której kulminacja nastąpiła 25 października 2019 roku. Oto co wydarzyło się ostatnio:

Dzieci z grupy II „ Motylki” i z grupy III „Muchomorki” wybrały się na Jasne Błonia, gdzie znajduje się pomnik papieża Jana Pawła II. Przedszkolaki poznały życiorys i najważniejsze wydarzenia związane z osobą Jana Pawła II. Pod jego pomnikiem zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.
img-20191023-wa0007

Grupa starszaków z „Sów” rozpoczęła akcję „#Pamiętamy” od poznania historii żołnierzy Wojska Polskiego oraz ich roli podczas wojny. Następnie wybrała się do pobliskiego parku i wraz z grupą maluszków z grupy „Biedroneczek” nazbierała liści, kasztanów i szyszek. Z liści przy pomocy nauczycielki dzieci własnoręcznie wykonały przepiękne róże. Z jesiennych róży wykonany został wieniec, który złożono wraz ze zniczem pod pomnikiem „Pamięci poległych żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego”  na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
W piątek 25.10.2019 r. odwiedził również dzieci z grupy „Sów” zawodowy żołnierz, tata jednego z naszych przedszkolaków.photocollage

Dzieci z grupy „Jeżyki” udały się na wycieczkę patriotyczną odwiedzając Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdujący się na Placu Szarych Szeregów w Szczecinie. Przedszkolaki wspólnie z paniami zapaliły znicze i złożyły kwiaty, które wcześniej wykonały pod kierunkiem wychowawczyni. Dzieci uprzątnęły także teren wokół pomnika, zbierając leżące tam liście. Wycieczkę poprzedziła rozmowa na temat postaci Józefa Piłsudskiego. Starszaki poznały kim był i w jaki sposób zasłużył się dla ojczyzny.

20191025_104335