„Motylki” rozmawiają o kotach i psach

Podczas realizacji tematyki „Nasi milusińscy” dzieci z grupy „Motylki” rozmawiały o psach i kotach- poznały, jak należy opiekować się swoim pupilem. Na podstawie bajki W.Sutiejewa „O trzech kotkach” przedszkolaki wykonywały zadania matematyczne: przeliczały koty białe i czarne, porównywały ich liczbę, a potem ukladały powtarzające się układy rytmiczne. Zajęcia uczyły dzieci nie tylko liczenia, ale także uważnego słuchania oraz wykonywania poleceń. Na początku każdy miał za zadanie wziąć i umieścić w obręczy 2 dowolne sylwety kotków. Inne zajęcia matematyczne odbyły się po wysłuchaniu wiersza H. Bechlerowej „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował”-dzieci porównywały liczbę marchewek i królików łącząc je w pary.
Nie zabrakło zabaw przy muzyce oraz ruchowych- dzieci naśladowały kotka z piosenki „Uparty kotek”,która bardzo się dzieciom spodobała i wielokrotnie o nią prosimy. Dzieci-kotki bawiły się również piłeczkami i przechodziły przez płotek.
Przedszkolaki uczyły się rysować kotka- najpierw były ćwiczenia grafomotoryczne na tablicy, a poźniej zajęcia plastyczne z wykorzystaniem farb i tworzywa przyrodniczego. Dzieci poznały kształt liści z tulipanowca- wypowiadały się, co im ten liść przypomina (sowa, kotek). Po przyklejeniu liścia na kartce dzieci z zapałem zabrały się do pracy-domalowywały pozostałe części ciała kotka, ucząc się poprawnego trzymania pędzla i korzystania z farby.20201127_092900

*Więcej zdjęć w galerii.