Ekoport

W dniu 7 września 2015 r. starszaki uczestniczyły w wycieczce, w ramach projektu „Spotkania edukacyjne na Ekoporcie”, który jest realizowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. Najpierw dzieci wraz z opiekunami pojechały do EKOPORTU, który znajduje się przy ulicy Leszczynowej w Szczecinie.

Po przyjeździe do Ekoportu dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, aby móc bezpiecznie zwiedzić to miejsce.

Na zajęciach w EKOPORCIE dowiedziały się wielu rzeczy o segregowaniu odpadów.

Starszaki podążały za panią przewodnik poznając kolejne punkty zbiórki odpadów, takich jak np. odpady niebezpieczne, szkodliwe (środki chemiczne, leki, baterie, żarówki energooszczędne), stary sprzęt AGD, odpady remontowo-rozbiórkowe i wiele innych.

W Ekoporcie przedszkolaki miały możliwość wyrzucić puste butelki do specjalnego kontenera, po uprzednim odkręceniu zakrętki i zgnieceniu butelki.

Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach z art-recyklingu, który polega na przetwarzaniu przedmiotów zbędnych w użyteczne. Własnoręcznie wykonały motyla używając do tego celu rolki po papierze toaletowym.

Po wykonaniu prac, grupa udała się do Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się nad Jeziorem Szmaragdowym. Tam dzieci chwilę odpoczęły, zjadając drugie śniadanie. Następnie, podczas prelekcji multimedialnej dowiedziały się wielu ciekawostek na temat owadów.

Potem odbyła się wycieczka piesza wokół Jeziora Szmaragdowego. Podczas wędrówki dzieci wysłuchały legendy na temat powstania jeziora.

Idąc w kierunku Polany Widokowej, dzieci poznały ciekawostki na temat tego miejsca- pozostałości po dawnych budowlach, bunkier z czasów II wojny światowej.

W pobliżu ośrodka Centrum Informacji Turystycznej przedszkolaki mogły oglądać zdjęcia ssaków, ptaków oraz grzybów, które występują w Puszczy Bukowej. Ciekawość dzieci wzbudziły grzyby, zwłaszcza te trujące.

Wycieczka była nie tylko kształcąca, ale sprawiła dzieciom również dużo radości.

20150907-001