TY-Dzień Dziecka w naszym przedszkolu & WYCIECZKA DO TEATRU „PLECIUGA”

W dniach 04-08 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu TY-Dzień Dziecka. Każdego dnia na przedszkolaków czekały inne niespodzianki.

04 czerwca w poniedziałek odbyła się Kolorowa Parada, w której wzięły udział wszystkie dzieci. W tym dniu można było przyjść przebranym lub np. przynieść ze sobą coś kolorowego. Po powrocie do przedszkola pani Dyrektor i nauczycielki złożyły dzieciom życzenia oraz wręczyły prezenty (kolorowe daszki na głowę i dmuchane plażowe piłki). Każde dziecko otrzymało również cukierka.

20180604_094445

20180604_104017

Wtorek, 05 czerwca we wszystkich grupach upłynął pod znakiem sportu. Tego dnia dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną: brały udział w ćwiczeniach zręcznościowych, zabawach bieżnych, zawodach sportowych a nawet pokonywały sensoryczną ścieżkę zdrowia. W nagrodę za zaangażowanie otrzymały cukierki.

imgp4384

imgp4398

W środę 06 czerwca wszystkie przedszkolaki udały się do Teatru „Pleciuga” na przedstawienie pt. „Bajka o trzech smokach”. Dzieciom bardzo podobał się spektakl, który składał się z trzech opowieści o trzech innych królewnach, z trzema różnymi zakończeniami. O swoich wrażeniach opowiadały po powrocie z teatru a większości dzieci najbardziej podobał się smok, który miał trzy głowy.

imgp4451

W czwartek 07 czerwca na dzieci czekała wielka niespodzianka w postaci minionkowego dmuchanego placu zabaw. Dla wszystkich przedszkolaków była to świetna atrakcja o czym świadczyło ich zadowolenie. Dodatkową niespodzianką było przedstawienie o przyjaźni pomiędzy Misiem Olbrzymem a wiewiórką Figą Skarpetką, które w ramach międzyszkolnej współpracy wystawili w naszym przedszkolu uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2. Chętne dzieci miały także możliwość zaśpiewać przed publicznością dowolną piosenkę lub powiedzieć wierszyk, za co otrzymały nagrody. W podziękowaniu za przedstawienie i mile spędzony wspólnie czas dzieci wręczyły starszym kolegom i koleżankom po czekoladzie.

20180607_093922

20180607_100107

Piątek 08 czerwca był dniem poszukiwania skarbu. Dzieci zamieniły się w Małych Tropicieli i poruszając się według wskazówek wykonywały kolejne zadania, rozwiązywały zagadki zbliżając się do odkrycia skarbu, który  jak się okazało znajdował się w naszym ogródku przedszkolnym: tablica do pisania kredą oraz gra „kółko i krzyżyk”. Ogromną radość sprawiło dzieciom dotarcie do szukanego skarbu a obie atrakcje cieszyły się dużym powodzeniem – wszyscy chcieli zagrać w kółko i krzyżyk, narysować coś na tablicy a nawet do zmazywania jej było dużo chętnych.

Tego dnia dzieci otrzymały także słodko – zimną niespodziankę w postaci lodów.

Cały tydzień obfitował w wiele atrakcji, z których wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Teraz czeka nas jeszcze tylko wycieczka 19 czerwca, na której również nie zabraknie atrakcji!