Jak wygląda dzień u „Muchomorków”

„Muchomorki” to grupa bardzo fajnych  przedszkolaków. Dzieci lubią się ze sobą bawić i uczyć.
A to Nasze przedszkolaki w akcji 🙂

„Muchomorki” lubią uczyć się nowych rzeczy i podejmować się ciekawych wyzwań. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w ciągu całego dnia z całą grupą, w małych zespołach i indywidualnie w formie zabaw ruchowych, dydaktycznych, badawczych oraz wielu innych. Są dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych każdego dziecka. A teraz zapraszamy do obejrzenia niektórych aktywności naszych „Muchomorków”:

  • W czasie zajęć staramy się jak najczęściej ćwiczyć motorykę małą, czyli sprawność dłoni i palców.

 

1

  • Zachęcamy dzieci do wyrażania siebie poprzez różne aktywności artystyczne np. zajęcia teatralne i plastyczne. Zabawy w teatr odgrywają dużą rolę w rozwijaniu zdolności myślenia i mowy, a także wyobraźni i fantazji. Prace plastyczne oprócz ćwiczeń manualnych również pomagają zrozumieć otaczający nas świat.

 

2 3

3a 3b

 

  • Bardzo lubimy, gdy dzieci rozwijają wyobraźnię, ale zachęcamy też do zabaw wymagających myślenia logicznego i złożonego. Jeśli tylko się da, wykorzystujemy do tego dary natury.

 

4 5

5a

 

  • Dzieci bardzo polubiły pracę z ekranem multimedialnym. „Muchomorki” chętnie na nim rysują, czasem wychodzą im prawdziwe cyfrowe  arcydzieła. Dzieci również rozwiązują zadania i oglądają filmy edukacyjne lub tańczą.

 

6 7 8

 

Jak to mówią – nie samą nauką człowiek żyje. Przedszkole oprócz nauki ma też bawić a dzieci uwielbiają się bawić i mają niesamowite pomysły na nowe przygody 🙂

Z wielką chęcią obserwujemy jak nasze przedszkolaki wznoszą niesamowite konstrukcje z klocków czy innych zabawek.

 

9 10 11 12

12a

Muchomorki relaksują się podczas oglądania książeczek i słuchania muzyki na dywanie, układają puzzle i korzystają z naszego kącika plastycznego.

12b

 

W naszym przedszkolu ważne jest też kształtowanie codziennych nawyków higienicznych. Dzieci uczą się jak dbać o zęby, aby były piękne i białe.

13

 

Mają też obowiązki, zwłaszcza dyżurni są odpowiedzialni za rozkładanie talerzyków na posiłki.

13a

 

W naszym przedszkolu organizowane są różnego rodzaju dni tematyczne. 

Takie jak Mikołajki

14a

Walentynki

14

Karnawał, itd.

15 16

17

Przedszkolaki lubią zabawę na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie przedszkolnym oraz wycieczki do parku. Gdy tylko jest możliwość, wychodzimy na dwór.

 

18 19