🌠🌟🌠DZIEŃ KOSMOSU🌠 🌟🌠

Z okazji obchodów „Dnia kosmosu” który przypadał na 20 maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs mający na celu poszerzanie wiedzy dzieci z dziedziny wszechświata, a także modnego i ważnego bycia EKO. Konkurs polegał na stworzeniu z materiałów wtórnych pracy platsyczno-technicznej. Każda z grup aktywnie i chętnie uczestniczyła w konkursie i wszyscy zostali nagrodzeni. 

A o to kilka kosmicznych aktywności Naszych przedszkolaków:

img-20210524-wa0003

„Sówki” powtórzyły i usystematyzowały wiadomości na temat kosmosu i układu słonecznego. Na koniec zajęć „odleciały”  kosmiczną rakietą którą razem wykonały.

 🌟🌟🌟

img-20210525-wa0005

Edukacyjne filmiki (dla dzieci) i ilustrowane piosenki przybliżyły „Muchomorkom” wiedzę o Układzie Słonecznym i planetach, po czym wspólnymi siłami,  z kartonu i błyszczącej pianki wykonaliśmy hełm astronauty.
  🌟🌟🌟
20210520_082407
Z okazji Dnia Kosmosu grupa „Motylki” wzięła udział w konkursie na temat ,,Ekokosmos”, który organizowało nasze przedszkole. Chętne dzieci wykonały pracę na temat ,,Lot na Marsa”. Inspiracją były zdjęcia Ziemi i Marsa wykonane w kosmosie. Grupa wysłuchała także bajki Tomiego Ungerera pt. ,,Księżycolud”. Później dzieci ułożyły ze sznurków rakietę i bawiły się w podróż na Księżyc.  Jako utrwalenie wiadomości przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę edukacyjną ,,Planety, Księżyc, Słońce – czym jest kosmos”.
 🌟🌟🌟
img_20210524_142630
„Biedroneczki” tańczyły do wesołych kosmicznych piosenek. Poznawały ciekawostki o naszym układzie słonecznym. Na ekranie multimedialnym robiły kosmiczne karty pracy które ćwiczyły spostrzegawczość 😄 Dzieci wzięły udział w konkursie „EKOKOSMOS” i wykonały wspólnymi siłami kosmiczną rakietę z rzeczy do recyklingu. 

 

 ⇒Więcej zdjęć w GALERII