W DOMU JAK W PRZEDSZKOLU

Popierając akcje #ZostańwDomu aby zapewnić jak najlepsze działania profilaktyczne związane z rozprzestrzenianiem się Kronowirusa (COVID-19) oraz przedłużonym zawieszeniem działalności jednostek oświatowych do 10 kwietnia 2020 r. Chcemy wesprzeć swoich podopiecznych i ich rodziców… Dlatego chcieliśmy zaproponować kilka pomysłów jak można spędzić ten czas w domu, wykorzystując Nasze przedszkolne doświadczenia…
w-domu-jak-w-przedszkolu

MALOWANIE-> świetnie rozwija małą motorykę… wytrwałość i kreatywność… Pamiętajcie, że malować nie trzeba tylko pędzlem a rysować kredką… Nasze dzieci uwielbiały korzystać z różnych możliwości jakie dają chociażby własne palce czy patyczki kosmetyczne 😛 Fajnym rozwiązanie  są też pomysły związane z sensoplastyką.

TEATR -> po przeczytaniu bajki, spróbujcie ją ożywić za pomocą teatru. Są różne techniki : teatr cieni, wykorzystać pacynki lub samemu wcielić się w aktora.

Jednym z fajniejszych sposobów pokazania bajki jest Teatr Kamishibai (jap. 紙芝居 kami-shibai, kami – papier, shibai – teatr, przedstawienie, dramat, sztuka) – teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu o nazwie butai (scena).(cyt, z wikipedii)

GRY -> może fajnym pomysłem będzie stworzenie własnej gry z własnym światem i zasadami. Dzięki temu dzieci uczą się zasady Fair Play, cierpliwości, planowania czy liczenia. Same zalety!

ZABAWY RUCHOWE -> kiedy nie można wyjść z domu a trzeba rozładować wulkan energii takie ćwiczenia i zabawy ruchowe są nieocenione. Można wykorzystać do nich wszystko co jest pod ręką… piłkę, papierową rolkę, ściereczkę kuchenną. W takie zabawy można wpleść opowieść ilustrowaną ruchem, wykorzystać techniki metody „Ruchu rozwijającego V. Sherborne”, uatrakcyjnić je muzyką i zajęciami z rytmem…